S degustací se pojí skvělý zážitek i objevovaní chutí

Naší filozofií je objevovat a vyprávět příběhy těch nejlepších nápojů, které se kdy zrodily. Jejich story vás budou bavit, poznáte nové chutě a ochutnáte originální nápoje, na něž jinde nenarazíte. Přijďte si užít kouzlo řízených degustací do trendy malostranského baru U Staré studny.

Už od začátku nám záleží na tom, co naši klienti pijí. Všechny produkty proto sami, v místě původu, vybíráme a ochutnáváme. V našem hledáčku jsou jen špičkové produkty přímo od dovozců. Jsou to lidé, kteří po desítky let uchovávají rodinné tajemství výroby jedinečných nápojů.

Je to poctivé pití od poctivých lidí, kteří pracují rukama a myslí hlavou. Poklady, na které v supermarketech nikdy nenarazíte. A co je hlavní, pojí se s nimi příběhy. Ty vám budeme vyprávět.

Naši sommelieři jsou skuteční profesionálové, kteří „hoří“ pro svůj obor. Jsme jediný Cognac Educator ve střední a východní Evropě. Máme za sebou více než 500 řízených degustací v baru U Staré studny v Praze na Malé Straně.

A jak řízené degustace probíhají?

Zkušený sommelier vás nejdříve seznámí s regionem, odkud daný nápoj pochází. Dozvíte se o jeho původu, historii a výrobních postupech. A navíc, díky tomu, že celý trh, včetně zákulisí dobře známe, prozradíme i to, co jiní neví…

Naše degustace probíhají v příjemném prostředí baru U Staré studny v Praze na Malé Straně.

Degustace trvá dvě hodiny a ochutnáte šest až osm vzorků.

Na všech degustacích v baru U Staré studny pro vás máme čerstvou dávku toho nejlepšího pití především z Francie. Pro jednodušší výběr jsme vytvořili šest kategorií, ze kterých můžete vybírat.

Cognac Pure selection

Je koňak brandy, pálenka, nebo co to vlastně je? Pokud si kladete přesně tenhle typ otázek, připravili jsme pro vás degustaci, která vás provede tímto proslulým nápojem od A do Z. Na začátku se seznámíte s regionem Cognac ve Francii, který se chlubí pestrou škálou stylů. Během degustace ochutnáte všechny kategorie koňaků – VS, VSOP, XO a aby toho nebylo málo, čeká vás ještě specialita Pineau de Charantes. Tento výjimečný nápoj trochu připomíná legendární portské a věřte, že ohromí nejen dámy. 

Cognac Grande selection

Připravte se na opravdu velkou jízdu regionem Cognac! Poznáte totiž ty nejlepší skvosty ze sklepů rodinných výrobců z jihozápadu Francie. Vlastnoručně jsme je pro vás vybrali a už teď prozradíme, že budete mít příležitost ochutnat i koňak, který se začal destilovat už v roce 1917.

Craft spirits

Degustace pro ty, kteří už leccos ochutnali. Ohromí ale i ty, kteří rádi poznávají dosud nepoznané. Seznámíme vás s neobvyklými destiláty, které jsou vyráběné napříč kategoriemi. Těšit se můžete na giny na vinné bázi, rumy vyzrávané na sudech po koňaku, normandské calvadosy a také aquavit, kterému na zaoceánských plavbách holdovali severští námořníci.

Cognac versus Armagnac

Tenhle battle dvou králů vás bude bavit! Poznáte, co mají společného, v čem se liší, prozradíme střípky ze zákulisí výroby a pěstování. Budete porovnávat špičkové koňaky a armaňaky všech kategorií a stylů. A dozvíte se nečekané, třeba i to, že Armagnac je mnohem starší než Cognac. Vlastní zhodnocení, který z těchto dvou ušlechtilých nápojů je lepší už necháme na vás. 

Degustace Tour de France

Během této degustace vás provezeme víny z celé Francie. Ochutnáte to nejlepší z regionů Champagne, Bordeaux, Madiran, Cahors, Languedoc-Roussilion a jako třešinku na dortu pro vás máme špičkový koňak z regionu Cognac.
Poznáte největší vinařské skvosty i tajné poklady odlehlých regionů.

Degustace 1er a Grand Cru Champagne

Sníte o tom, že ochutnáte to nejlepší šampaňské pod sluncem? Máme ho pro vás! Osobně jsme vybrali ty nejlepší místa ve Francii, kde se tento božský nápoj rodí. Provedeme vás tzv. pěstitelským Champagne: popíšeme výrobu od začátku až do úplného konce. Čeká vás šest vzorků a na závěr jedinečný aperitiv, skutečná specialita Champagne, nápoj Ratafia.

Chcete si objednat degustaci? Podívejte se na naši kompletní nabídku zde.

Drink Mag